محل تبلیغات شما

بازاریابی دارویی یا بازاریابی صنعت دارویی به بازاریابی داروها و وسایل پزشکی توسط سازمانهای خصوصی و دولتی به پزشکان ، بیمارستان ها ، مراکز درمانی و مصرف کنندگان اشاره دارد.

با متوسط ​​هزینه سالانه ۱۰۰۰ دلار برای دارو در آمریکا ، بازاریابی برای بازیگران اصلی صنعت داروسازی اولویت اصلی است. با توجه به هزینه های زیاد ، بیشتر شرکت ها نقش و اهمیت بازاریابی در داروخانه را می فهمند.

اما چه چیزی بازاریابی دارویی / بازاریابی داروسازی را بسیار مهم می کند؟
بازاریابی داروسازی
بازاریابی داروسازی

خوب ، بازاریابی اکنون نیروی محرک اصلی ارزش سهامداران است. به طور خاص ، بازاریابی به شرکتهای داروسازی امکان شناسایی ، پیش بینی و ارائه راه حل های مورد نیاز مشتری را می دهد.

در عین حال ، همیشه بازاریابی به عنوان یک اولویت برای مدیران عامل داروسازی تلقی نمی شود ، به همین دلیل اغلب بازاریابان حرفه ای موظفند مسئولیت برندسازی در صنعت دارویی و نرخ بازگشت سرمایه در سرمایه گذاری دارو را بر عهده بگیرند.

در حالی که بسیاری از مردم همچنان اقلام دارویی را به عنوان کالا مشاهده می کنند ، بازاریابان می دانند که برندسازی تنها راه کمک به تمایز این شرکتها از یکدیگر است.

در این مقاله ، ما به بازاریابی دارویی در صنعت دارویی و اینکه چه چیزی شرکتهای داروسازی را قادر می سازد با استفاده درست از استراتژی بازاریابی سودآورتر باشند ، می پردازیم .

نگاه دقیق تر – صنعت داروسازی چقدر بزرگ است؟
بازاریابی صنعت دارویی
بازاریابی صنعت دارویی

بازار جهانی داروسازی ۹۰۰ میلیارد دلار است و انتظار می رود این رقم به طور کامل طی چند سال آینده از ۱۱ تریلیون دلار فراتر رود. در حقیقت ، مطالعات اخیر نشان می دهد که این صنعت با سرعت ۵٪ در حال رشد است ، که دقیقاً بعد از دو بخش عمده مراقبت های بهداشتی دیگر – خدمات پزشکی و تجهیزات پزشکی است.

به عنوان یک قاعده ، مقرون به صرفه بودن دارو و شیوع بیماری همچنان این نرخ را ادامه می دهد ، در حالی که ت ها و مقررات دولت می تواند این رشد را مختل یا کند کند.

به هر حال ، واضح است که به زودی این تقاضا کم نمی شود و روند آنلاین نیز می تواند گواهی بر این مطلب باشد .

در هر صورت ، داروسازی یک تجارت بزرگ و یکی از پر تقاضا ترین و سودآورترین صنایع جهان است. گفته می شود ، چگونه می توان با این رقابت زیاد ایستادگی کرد یا کشش ایجاد نمود؟

چگونه می توان یک محصول دارویی را به بازار عرضه کرد ؟
همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، شکاف بین ویژگی ها و مزایای محصولات دارویی با گذشت زمان کمتر می شود.

وقتی به آن فکر می کنید ، این امر به طور قابل توجهی تأثیر تلاش های استاندارد بازاریابی را که روی ویژگی ها و مزایا متمرکز می شوند ، کاهش می دهد.

از این گذشته ، صنعت داروسازی کاملاً کالایی شده است و این بدان معنی است که این محصولات دارای ارزش ذاتی کمتری هستند و این بدان معناست که بیشتر کالاهای قابل استفاده در بازاریابی دارویی کم و بیش از یک شرکت به شرکت دیگر یکسان هستند.

بنابراین ، چگونه می توانید در بازاریابی داروسازی از در برابر رقبا ایستادگی کنید؟
پاسخ ساده است – بازاریابی مبتنی بر تحلیلی.
به جای استفاده از همان “تفکیک کننده” مانند همه افراد دیگر ، بازارهای باهوش از محرک های خاصی مانند کارآیی استفاده می کنند.

هنگامی که به روشهای مبتنی بر تحلیلی تغییر جهت می دهید ، بیشتر بازاریابان می دانند که نتایج بسیار چشمگیرتر از استفاده از یک رویکرد متعارف است. به طور خلاصه ، اکنون داده ها عنصر مهمی برای بازاریابی مؤثر هستند و اندازه گیری این نتایج نیز به همان اندازه مهم است.

برای این منظور ، بازاریاب ها می توانند از آنالیزها برای اندازه گیری استراتژی های موثر بازاریابی و همچنین از بین بردن ریسک تصمیم گیری در مورد استراتژی ها استفاده کنند که ممکن است بازده مناسبی از سرمایه گذاری نداشته باشد. به طور خلاصه ، تصمیم گیری تحلیلی می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه برای شرکت های داروسازی شود.

مقالات پیشنهادی
اامات ، مراحل و فرآیندهای ISO 13485
نیازی به گفتن نیست ، بازاریابان صنعت داروسازی باید بتوانند ثابت کنند که این روشها در حال کار هستند . و به منظور بهبود بخشیدن آن ، تغییراتی ایجاد می کنند. به عنوان یک قاعده ، معیارهای تجزیه و تحلیل بازاریابی باید فاکتورهای زیادی از جمله فروش ، هزینه و سود را شامل شود.

نکته اخلاقی داستان : برندسازی مهم است اما تجزیه و تحلیل داده ها برای اندازه گیری موفقیت لازم است. همچنین ، برای تولید مطلوب ترین نتایج ، بازاریابی و درآمد باید گره خورده باشد.

بازاریابی برای پزشکان در مقابل بازاریابی به بیماران: تفاوت ها و شباهت ها

آیا صنعت داروسازی به بخش تحقیق و توسعه بیشتر ابخش بازاریابی اهمیت می دهد ؟

براساس NCBI ، شرکتهای داروسازی تقریباً ۲٫۶ میلیارد دلار برای هر دارویی که وارد بازار می شوند ، خرج می کنند.

به همین دلیل ، تحقیق و توسعه همیشه بر هزینه یک داروی خاص تأثیر خواهد گذاشت و این مسئله در مورد هزینه های مرتبط با بازاریابی دارویی نیز صادق است.

بازاریابی داروسازی به بازاریابی داروها و وسایل پزشکی توسط سازمانهای خصوصی و دولتی به پزشکان ، پزشکان و مصرف کنندگان اشاره دارد.

با متوسط ​​هزینه آمریکایی ۱۰۰۰ دلار برای دارو در سال ، بازاریابی برای بازیگران اصلی صنعت داروسازی اولویت اصلی است. با توجه به هزینه های زیاد ، بیشتر شرکت ها نقش و اهمیت بازاریابی در داروخانه را می فهمند.

اهمیت بازاریابی دارویی
اما چه چیزی بازاریابی داروسازی را بسیار مهم می کند؟

خوب ، بازاریابی اکنون نیروی محرک اصلی ارزش سهامداران است. به طور خاص ، بازاریابی به شرکتهای داروسازی امکان شناسایی ، پیش بینی و ارائه راه حل های مورد نیاز مشتری را می دهد.

در عین حال ، همیشه بازاریابی به عنوان یک اولویت برای مدیران عامل داروسازی تلقی نمی شود ، به همین دلیل اغلب بازاریابان حرفه ای موظفند مسئولیت برندسازی داروسازی و ROI در سرمایه گذاری را بر عهده بگیرند.

در حالی که بسیاری از مردم همچنان داروهای دارویی را به عنوان کالا مشاهده می کنند ، بازاریابان می دانند که برندسازی تنها راه کمک به تمایز این شرکتها از یکدیگر است.

در این مقاله ، ما به بازاریابی داروسازی و اینکه چه چیزی از شرکتهای داروسازی را قادر می سازد از جمع جمع شوند ، نگاهی می اندازیم.

تحقیق و توسعه در برابر بازاریابی داروسازی
آیا داروساز بیشتر از تحقیق و توسعه بیشتر از بازاریابی خرج می کند؟

براساس NCBI ، شرکتهای داروسازی تقریباً ۲٫۶ میلیارد دلار برای هر دارویی که وارد بازار می شوند ، خرج می کنند.

به همین دلیل ، تحقیق و توسعه همیشه بر هزینه یک داروی خاص تأثیر خواهد گذاشت و این مسئله در مورد هزینه های مرتبط با بازاریابی دارویی نیز صادق است.

از نظر هزینه کلی ، بیشتر شرکتها بر خلاف هزینه تحقیق و توسعه ، بودجه خود را صرف بازاریابی داروسازی می کنند.

مقالات پیشنهادی
نکات بازاریابی و فروش در صنعت تجهیزات پزشکی
به عنوان مثال ، جانسون و جانسون بیش از دو برابر بودجه تحقیق و توسعه خود یعنی ۸ میلیارد دلار را برای بازاریابی در سالهای اخیر خرج کردند. در مورد تمرکز این تلاشهای بازاریابی ، شرکتهای داروسازی تمایل دارند در بازاریابی دارویی ، پزشکان را به جای مصرف کننده واقعی هدف قرار دهند.

اکنون ، اگرچه این ممکن است خیلی واضح و آشکار نباشد ، بازاریابان داروسازی می توانند از دلایل کافی برای توجیه این تعداد مبالغ زیاد استفاده کنند.

یعنی داده ها و ابزارهای مربوطه غالباً حاکی از بازگشت بسیار بالاتر سرمایه گذاری برای شرکت های داروسازی است که بر خلاف کسانی که تأکید کمتری بر روی بازاریابی آن می کنند .

و این فقط بخشی از داستان است …

بازاریابان دارویی دقیقاً چه کاری انجام می دهند؟
در حالی که مطالعات نشان می دهد که بیشتر مدیران عامل شرکت های داروسازی معتقدند محصولات جدید محرکِ درآمد هستند ، بازاریابان حرفه ای خلاف این عقیده را دارند .

حقیقت این است ، متخصصان می دانند که با توجه به کوچکتر شدن تمایز بین محصولات موجود ، بازاریابی صنعت دارویی اهمیت بیشتری می یابد.

در حقیقت ، کلید رشد در فضای داروسازی با درک نیازهای مصرف کننده در تقابل با ایجاد یا بهبود محصولات نزدیکتر است.

با این حساب ، بازاریابان داروسازی بر شناسایی نیازهای مشتری و یافتن راه حل هایی برای رفع این نیازها تاکید می کنند.

در همین حال ، مدیران عامل شرکت های داروسازی می توانند روی استقرار زمان و تلاش خود در جای دیگر متمرکز شوند . در حالی که بازاریاب های داروسازی خود می توانند استراتژی های موثری را برای موفقیت پیاده سازی کنند.

بازاریابی دارویی : چگونه می توان در بازاریابی صنعت دارویی موفق بود

 

وبلاگ ماندگار

بررسی مهم‌ترین نکات در طراحی و چاپ تراکت

تاثیر تبلیغات تراکتی در فروش

نکات کلیدی در طراحی تراکت

، ,بازاریابی ,داروسازی ,دارویی ,های ,صنعت ,بازاریابی دارویی ,می کنند ,، بازاریابی ,تحقیق و ,می دهد ,موظفند مسئولیت برندسازی ,شرکتهای داروسازی تقریباً ,تأثیر خواهد گذاشت ,بازاریابی دارویی چگونه

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید اینترنتی سرویس خواب باکیفیت حقه های فوتوشاپ بیا تو spageFinshop دانلود سرا باطری ماشن bahar Zahrawaigwspj9 webbplats گنجینه باستان آسان رایان، ثبت دامنه و فروش هاست